24. mai 2013

NB! Lapse kingades

Nädala mõte on väärtustada lapseks ja lapsevanemaks olemist, pakkudes selleks lastele ja nende vanematele praktilisi võimalusi. Korraldajad soovivad, et nädala jooksul tunneksid lapsed rõõmu lapseks olemisest ja nendes saaks ühtlasi üles õhutatud ind õppida. Samas soovitakse aidata lastevanematel oma rolli enam nautida.
Toimuvad lapsevanemate kohvikuõhtud. 27. mail algab kohvikuõhtu kell 19 Pätsi pitsakohvikus. Seal räägib psühholoog-koolitaja Tiia Lister sellest, kuidas õpetada lapsi õppima. „Tema ise on öelnud, et ta on poiste kaitsja ning et meie tänane haridussüsteem ei ole üldse poisisõbralik," märkis Gunnar Kotiesen. „29. mail räägivad perepsühholoog ja seksuaalnõustaja Lemme Haldre ning eetik Meego Remmel Art Cafes seksist ja seksuaalsusest. Reedel, 31. mail räägib meie oma Rakvere mees David O'Brock sellest, kuidas metsiku tempoga elus väärtustada perekonda, milline on õnneliku pere retsept." See kohtumine toimub Laada Cafes. Kohvikuõhtuid sisustavad muusikaga noorteansamblid.
Võrreldes eelmise aastaga on tänavu teistmoodi see, et perepäev on toodud rahvale lähemale. „Lastekaitsepäev, 1. juuni on meil tänavu linna keskväljakul, mitte kusagil suurusuguses saalis," ütles Gunnar Kotiesen.
Perepäev algab kell 11 laadaga.
1. juunil kell 12 algavad keskväljakul mängud, mida korraldavad Lääne-Virumaa Keskraamatukogu.
Pühapäeval on Karmeli kiriku hoovis avatud Vanaema kohvik. „Meil on abiks Lääne-Virumaa Pensionäride Liit, hoovis on avatud töötoad, Laura Herm teeb koos lastega jäätist, Viru Batuudid annavad meie käsutusse Käsna Kalle batuudi, laval astuvad üles noortebändid, lastele tehakse näomaalinguid," tutvustasid korraldajad. „Kooki on ohtralt."
Kogu nädala korraldamisega on kaasatud vähemalt 60 vabatahtlikku ja suur hulk ettevõtteid ja asutusi. Nädala moto on „Kingi lapsele natuke armastust – saad selle kuhjaga tagasi." (John Ruskin)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.